Attersee: Weather Problems


Kopie návrhu JEZERA PRO BLOG

Vypadá to, že s každotýdenním přispíváním na můj blog je ámen a stává se z něj spíš měsíčník. A to ještě sotva. Důvod není nijak prozaický, nýbrž zcela prostý. Zkrátka mám tvůrčí krizi a vymyslet kloudnou větu je pro mě nadlidský výkon. A druhý důvod je, že bohužel cest je míň než jsem doufala a to je pro travel blog jako rozsudek smrti. I když to neznamená, že se nic neděje. Děje se toho u mě až moc, a to je další příčina, že na sepisování nemám moc čas. Ale nechci nechat blog zhynout, tak jdu na to.

Stejně tak nechci, aby náš nedávný výlet do Rakouska zůstal opomenut. Jo jo, zase Rakousko. Máme to tam prostě rádi. Z nostalgických důvodů jsme se znovu vypravili na “jezera”, kde jsme poprvé byli v roce 2015 (článek zde). A já si potvrdila, proč tak úplně neholduju tomu, jezdit na stejné místo podruhé. Hlavně mám pořád tendence srovnávat první pobyt s tím druhým. Prostě poprvé je poprvé. A v tomhle případě jsme si blahosklonně říkali, že co jsme nestihli posledně, tak dáme teď.

Ale člověk míní…

Tohle místo, ač nám přirostlo k srdci, je pro nás meteorologicky zakleté. Pokaždé, co jsme tu byli, tak nám nějakým způsobem nevyšlo počasí. Což je asi silné slovo, protože ve své podstatě jsme ho vždycky na konci zhodnotili jako fajn a že mohlo být hůř (popírání skutečnosti v praxi 🙂 ). Tentokrát to byl ale úlet. Máme pořád v živé paměti, že na konci dubna u nás v ČR počasí nic moc. Nevím, co jsme si mysleli, že nás čeká u Attersee o 400 m n. m. výš.  Asi že 30° ve stínu, prostě Havaj. Realita ale byla zcela jiná, pochopitelně. Přivítala nás sněhová vánice a 1° nad nulou. Mělo to svoje kouzlo, to jo. Zvlášť ta jízda na letních gumách a zjištění, že máte ubytko s panorama view v šíleným krpálu. Bylo to skoro na rolbu 🙂 Jelikož o tom píšu, přežili jsme vše. I ty výkyvy počasí, doslova souboje ročních období. Ve čtvrtek zima jak vyšitá, v pátek v Hallstattu svítilo sluníčko a bylo tam jak na jaře. V sobotu celý den deštivo, svěže, pošmourno jako na podzim. Jen to léto se nám vyhnulo. Jako posledně, tak i teď. Otázka je, jestli tomu dáme do třetice šanci, když jsou ty pobyty na jezerech vždy taková kovbojka.

Poprvé nám nevyšla vyhlídka Five Fingers na Dachsteinu. To byl náš cíl i tentokrát. Ale otevírali až o týden později, zase smůla. Tak jsme si řekli, že zkusíme tu nad Hallstattem. Zní to jako selanka, ale dostat se zubačkou na vrchol je peklo všech pekel (prosklená kabina) a o té vyhlídce ani nemluvím. Ale dala jsem to a výhled je fakt famózní! Hlavně jediné místo, kde nepotkáte (skoro) žádného Japonce, kterých je v Hallstatu víc než v Tokiu.

I když něco nevyjde, tak si to nenecháme zkazit a vždycky něco vymyslíme. Ať už je to lenošení na statku s vyhřívanou podlahou nebo procházky po loukách a lesích. Hlavně si to užít. Co dalšího si užívám, jsou nákupy v supermarketech. Strávila bych tam hodiny, protože jsou krásně nazdobené, zdravá výživa, ovoce, zelenina a místní kvalitní suroviny hrají prim. Radost pohledět a zároveň depka, protože my se k tomu stále sotva dohrabáváme.

Takže pokud máte rádi slušné a milé lidi, zdravý vzduch a křišťálově čistou vodu, tak to vás okolí Attersee nadchne. Kolem je spousta dalších jezer, ideální turistické trasy jak pro pěší, tak pro cyklo. Akorát rakouská kuchyně mi moc nejede. Ty (výtečné) weiner schnitzely a špetzle jsou akorát tak dobré na žlučníkový záchvat. Ale chvíli se to vydržet dá.

IMG_6665
Vyhlížíme lepší počasí
IMG_6701
Výhled z našeho pokoje
IMG_6725
Unterach am Attersee

IMG_6674IMG_6719IMG_6726IMG_6739IMG_6754IMG_6763IMG_6819IMG_6845

IMG_6865
Hallstatt

IMG_6862IMG_6878IMG_6880IMG_6895IMG_6909IMG_6928IMG_6946IMG_6956

IMG_6987
Zubačkou nahoru…

IMG_7046IMG_7033IMG_6992

IMG_6975
Pohled na Dachstein

IMG_7173

IMG_7174
Weiner Schnitzel
IMG_7066
Statek, kde jsme bydleli
IMG_7074
Statek, kde jsme bydleli

IMG_7052IMG_7060IMG_7071IMG_7098IMG_7121IMG_7134IMG_7153IMG_7184IMG_7187IMG_7186

Na tohle ubytování bude vzpomínat jen v dobrém. Moc příjemná paní a jejich rodinný bio soběstačný život. Připadali jsme si jako doma a to, že hned za domem můžete vyběhnout do lesa, kde nepotkáte ani živáčka, perfektně čistí hlavu a plíce. Přiznám se, že takhle bych (zatím) žít nechtěla, ale jako relax na dobu určitou mi to vyhovuje. A jak to máte Vy?

P.S. Myslíte, že máme dát jezerům do třetice šanci? 🙂

Sledujte mě a mějte se krásně!

2 thoughts on “Attersee: Weather Problems

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s