Spring Mood


Amsterdam(2)Zatím se k nám jaro blíží spíš vrabčími skoky než mílovými kroky a s hezkým počasím dělá drahoty. Pak se jen těžko dobíjejí po zimě vybité baterky, když za okny je počasí, že by ani psa nevyhnal. Co se s tím dá dělat?

Jak se říká, když nejde Mohamed k hoře, tak musí hora k Mohamedovy. A tak jsme šli jaru vstříc a vyrazili na pár dní do jižního Rakouska, kde jsme s ním měli dostaveníčko. A řeknu vám, že to bylo povedené rande. Jaro se snažilo zapůsobit v duchu přísloví “když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají”. Takže slunce hřálo už od rána a nenechalo nás dlouho vyspávat, abychom mohli s jarem strávit co nejvíc času. Kvítka, co ještě dopoledne spala, tak navečer už nás vítala rozevřenými poupaty. Stromy pučely jedna radost, moje alergie se také vehementně hlásila o slovo. Jaro bylo cítit všude; bylo i v lidech a vyhnalo je ven na čerstvý vzduch. Všichni odzimovávali zahrady, sekali, stříhali, sázeli a pleli jako o život. A my nebyli výjimkou, i když to byla docela fuška, jejíž odměnou byla tak akorát bolest i takových svalů, o nichž jsme neměli ani tušení, že je máme.

IMG_6177IMG_6204IMG_6232IMG_6237IMG_6229IMG_6218IMG_6226IMG_6216

A tak to máte s jarem. Těší a laská, ale zahradníkům přináší lopotu na kolenou a mozoly. Prosebně vzhlížejí k nebi s přáním, aby už nepršelo, aby mohli zase sekat, stříhat, sázet a plít jako o život. Uspokojení z dobře vykonané práce se dostavuje prostřednictvím obdivu kolemjdoucích a sousedů. Mrzká nebo dostatečná satisfakce pro popíchané ruce, uražené nehty, úžehy a namožená záda? To je věc názoru, ale stejně platí, že hrabat se v hlíně je prostě “dirty job” a nic pro měkkýše.

Já jsem měkkýš. Poloviční. Sice mě práce na zahradě bavila, ale víc se stávalo, že jsem odložila nůžky na růže a vyměnila je za foťák. Pořád je mi přirozenější květiny fotit než je kultivovat. Každopádně se ukázalo, že jsem dcerou svého otce (zahradníka tělem i duší, co z uschlého kmínku vykřeše život) a že toto hobby má u mě za 20 let šanci. Do té doby dám jednoznačně přednost procházkám, slunění a věcem, co dělá člověk rád, když je jaro a když se nemusí hrbit nad záhony (a když je k tomu přijatelné počasí).

IMG_6266IMG_6276IMG_6309IMG_6306IMG_6320IMG_6429

P.S. Kdyby jste chtěli vědět, kde jsme přesně byli, tak vše je foceno v Deutschlansbergu a přilehlém okolí. Třeba až pojedete letos do Chorvatska, tak se po cestě potkáme 🙂 .

Sledujte mě a mějte se krásně!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s