Budapest: The Best Hostel Ever


Budapest (4)

Po minulém výpadku příspěvkové středy jsem zase zpět 🙂 . Omlouvám se, ale museli jsme se rychle přestěhovat, takže teď se plně věnuju zařizování, a pak mi taky přibývají cesty (jupí!), a tak na vysedávání u compu moc času nezbývá.

Jak jsem avizovala, tak nás teď čeká série z Budapešti. První samostatný článek si zaslouží naše super uby. Když jsem v Budapešti  hledala nocleh (přes Booking.com), tak jsem byla mile překvapená. Protože se dá sehnat za málo peněz hodně muziky. Stylově zařízené apartmány a hostely na mě zapůsobily víc než nablýskané hotely. Nejprve jsem měla jet sama, tak jsem měla zarezervované avantgardní BudaFlats Apartments II., ale nakonec jsem vyrazila s kamarádkou M., takže jsem zkusila najít něco jiného.

A díky tomu jsem objevila ojedinělý dekadentní Lavender Circus Hostel. Představte si místo kombinující turecký bazar s prababiččiným vkusem ostře říznutým antikovými art – deco kousky s veteší ze sklepa, podtržené ilustracemi na stěnách suplujících nábytek. Prostě tak chaoticko-harmonický mazec jste ještě určitě neviděli 🙂 . Jedinou malou vadou na kráse, která v momentě opice jak Brno nabobtná do astronomických rozměrů, je vyškrábat se čtyři patra pavlačového domu do hostelu. To je ale nejmenší daň za něco výjimečného.

Personál byl fakt přátelský a přivítal nás vřele s pocitem, že jsme tu chtění hosté, což se mi častokrát nestalo. Na uvítanou jsme dostaly panáčka “Palinky” /hodně podobné naší slivovici/ a dostaly spoustu informací. Nalačno to mělo grády a rozpustilo to pochyby, které jsem o úrovni pobytu v tomto hostelu měla.

Každý pokoj je jedinečné umělecké dílo s originální výzdobou. Představte si nábytky a zařízení po babičce, co byste třeba vyhodili, a najdete to tady. Dodává to hostelu šmrnc a punc osobitosti, na který se prostě jen tak nezapomíná. Je tu navíc i čisto a líný klid v jakoukoliv denní nebo noční hodinu, což je na hostel až zvláštní výstřednost. Stěžovat si nejde ani na polohu blízko centra v ulici poseté antikvariáty, takže další důvod proč být Lavenderem unešeni.

S pochvalou jsem ještě zdaleka neskončila. Moc sympatické bylo, že po check-outu vás nikdo nevyrazí s kufry na ulici. V případě, že máte stejně jako my ještě trochu času na bloumání městem do odjezdu, tak vám je uschovají a vy si řeknete, v kolik si je vyzvednete. Prostě paráda! A to nejdůležitější nakonec. Kolik tato sranda stála? Pouhých 2 tis. Kč na 2 noci pro 2 osoby. Jako fakt! Je to sice bez snídaně, ale komu by to vadilo, když v okolí je spousta pěkných bister, kde podávají “all day breakfast”.

IMG_5346

IMG_5351

IMG_5350

IMG_5353

IMG_5360

IMG_5530
Náš pokoj / Our room
IMG_5544
Náš pokoj / Our room
IMG_5536
Náš pokoj / Our room
IMG_5878
Náš pokoj / Our room
IMG_5879
Náš pokoj / Our room
IMG_5895
Náš pokoj /Our room
IMG_6782
Náš pokoj / Our room

IMG_5892

IMG_5885

IMG_5886

IMG_5891

IMG_5946

IMG_5947

Lavender Circus Hostel byla nejlepší volba, jakou jsem mohla udělat. Byla jsem ohromně nadšená od začátku až do konce, nadšení přetrvává dodnes, a toto místo mohu jen doporučit. Byla to předzvěst toho, že Budapešť bude (pro mě nečekaně) mimořádná. Ale o tom až příště 🙂 .

P.S. Líbilo by se vám tam taky??

Sledujte mě a mějte se krásně!


Pokud se vám článek líbil, pošlete ho do světa třeba přes Pinterest… Děkuji 🙂

Kopie návrhu Cyprus PINTER

3 thoughts on “Budapest: The Best Hostel Ever

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s