Back to the Roots

Poslední dobou hledám rovnováhu mezi kavárenským povalečstvím a touhou trávit víc času v přírodě. Před pár lety bych se tím vůbec nezabývala, protože jsem měla jasné preference. Procházka Náplavkou, nebo kdekoliv jinde v Praze, zaplout do kavárničky na dortík a kávu.

Kořeny ale nezapřeš.

Ačkoliv jsem křtěná Vltavou, tak mi čouhá sláma z bot. Dětství strávené u potoka, v lese a na louce mě kvalitativně poznamenalo a je na čase si přiznat, že to s tím měšťáctvím není až tak horké. Akorát to má jeden háček. Protiváhu k mojí znovuobjevené potřebě tvoří můj T., který se na pokusy o návraty za zelení a za vzduchem bez smogu tváří docela nepřístupně. Kavárenský styl (a astma na obzoru) mu naprosto vyhovuje. Jeho představa pobytu v přírodě je jít na procházku do parku. Ale já bych se chtěla úplně ztratit. Být někde v lese sama (nebo ve dvou), tak trochu jako tulák a poslední člověk na téhle planetě. Musíme najít kompromis. Nutně to potřebuju. Stejně jako slunce, vzduch, knihy, jablečný dortík, nedělní lenošení v posteli, zmrzku od Pura… .

Propastně daleko od toho, po čem tak prahnu, byl výlet na Vyhlídku Máj. Byl tu provoz jak na Magistrále. Ale i tak jsem byla šťastná a nic mi nechybělo, protože krása střídala nádheru a já si užívala den jako malovaný bez vrstev pod kabátem. Navzdory davům jsme relaxovali, slunili se, žasli. Taky se strachovali z výšek a trochu se i styděli. Protože malé děti se nebály a nám se z těch panorámat klepaly kolena. Deklasovala mě dětská absence pudu sebezáchovy 🙂 . Ale já se s tím popasovala po svém. Dělala jsem, že to takhle chci.

img_4878

img_4996

img_4890

img_4882

img_4933

img_4898

img_4907

img_4941

img_4953

img_4931


Náš výlet považuju za malý krůček na cestě k návratu blíž k přírodě. Proto také musím zapracovat na Protiváze, aby tenhle styl vzala na milost a konvertovala ke straně zelené. Protože to volání zpátky ke kořenům se mi chce poslouchat. Vábí mě to stejně jako nastavit tvář slunci a užívat si dne.

P.S. Jen si na to sbližování musím pořídit kvalitní prášky na alergii.

Sledujte mě a mějte se krásně!

2 thoughts on “Back to the Roots

  1. Krásné, mám to stejně s Fandou 😀 ale poslední dobou mám úplně stejný stav a pocity – příroda….

    Like

    1. Přesně… únik! Čím intenzivněji pracuješ a žiješ ve městě, tím víc se ti chce ven, na vzduch, kde je to zelený a tichý :-). Když to s chlapama neklapne, tak vyrazíme někam do Šumavskýho pralesa, co říkáš? 🙂

      Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s