Sunday


kopie-navrhu-jezera-pro-blog

První akce v tomto roce, o které bych chtěla psát, proběhla v Peci pod Sněžkou. V zimě na horách se mi hrozně líbí. Ta bílá všude působí uklidňujícím dojmem a je to jediné místo, kde mi sníh nepřijde nepatřičný :-). Lyžuju teda dost bídně, kvůli tomu na hory skoro vůbec nejezdím, a tak je to pro mě vždycky svátek tu být. Takže, když byl přítel vybraný na testovací jízdy BMW X Drive, neváhala jsem a jela taky.

img_4552

Naposledy jsme na testování byli před čtyřmi lety, a tak nás (mile) překvapilo několik změn. Například ráno na nás v zázemí během registrace čekala snídaně. To jsem ocenila hlavně já :-). Další změnou bylo, že se každý řidič i řídící spolujezdec vystřídal celkově na 6 autech, takže to chtělo na začátku trošku přemýšlet, do kterého vozu jít jako první, aby jste se postupně dostali do těch exkluzivnějších kousků. Celá kolona nejdříve jela na 40 km vzdálené letiště a tam se konaly jízdy na dovednostní etapě a etapě překážkové a pak zase zamířila zpět do Pece p.Sněžkou. Fakt jsem litovala, že jsem si to “užívala” jen ze strany spolujezdce. Ale když máte propadlý řidičák, tak to jinak nejde. Alespoň byl čas na focení.

img_4510

img_4516

img_4518

img_4544

img_4568

img_4576

img_4579

img_4582

img_4585

img_4587

img_4588

Osobně mě překvapila X6. Design se mi nelíbí, ale sedačka byla víc než pohodlná. Výhled jako z tanku nabízí obdobnou perspektivu, a tak se nedivím, že vede k jistému druhu nadutosti ve stylu “uhni, jsem nesmrtelný borec” nebo “klidně se zvládnu namalovat i za jízdy”. Ale největší pecka teprve přišla s BMW 750 ld. Vlastně je to trochu masochisticky přístup, když víte, že takové auto je momentálně nad vaše možnosti, a přesto si v něm spokojeně lebedíte a zkoušíte, co dokáže. Interiér je vrcholně luxusní, elegantní, prostě nádhera. Poslední vůz, co stojí za řeč, je BMW 4 Gran Coupé, do které jsme šli po sedmičce. Jako ne-řidič nemůžu posoudit jízdní vlastnosti. Ačkoliv dovednosti čtyřky na režim Sport+ považuju za impozantní od chvíle, kdy jsem byla během vteřiny přišpendlená do sedačky a žaludek se mi třikrát otočil. Abych to shrnula mým pohledem. V X6 se můj zadek cítil nesmrtelně (a komfortně), v 7 luxusně a ve 4 ďábelsky nespoutaně.

img_4650
X6

img_4654

img_4714
BMW 750 Ld

img_4719

img_4658
Interiér sedmičky – ach!

img_4676

img_4662

img_4668

img_4726
BMW 4 Gran Coupé

Co bych ještě vyzdvihla byl přístup instruktorů. Byli to pánové na svém místě a nadupaní informacemi. Docela mě bavilo je poslouchat zasvěceně hovořit tom, co se právě děje. Navíc nešlo jen o “blbnutí” s autíčky na dráze. Například dovednostní etapa nebyla vůbec snadná, když máte na uježděné ledovici vést mezi kužely dvoutunový koráb s čtyřmi sty koňmi pod kapotou. Takže instruktoři udíleli erudované rady o jemné práci s plynem při různých podmínkách a také o etiketě provozu vozidla BMW na silnici :-).

img_4590

img_4593

img_4595

img_4670

img_4598tonalita

img_4601

img_4633

img_4618

img_4619

img_4623

img_4642

img_4681

img_4737

img_4716

img_4725

Cílem akce bylo vyzkoušet schopnosti systému X Drive ve specifických podmínkách. Mise úspěšně splněna díky bezvadnému počasí (dost sněžilo). Je fakt, že systém přidává na jistotě, když to valíte 140 km rychlostí v čerstvém sněhu nebo když chcete vyjet zasněženou polní cestu. Bez toho by to šlo bavoráku jen obtížně. Ale jako takový není samospásný a když máte běžně sebevražedné sklony při řízení, tak vám nepomůže nic. Každopádně přítel byl spokojený soudě podle jeho stálého úsměvu ala měsíček na hnoji.

Já jsem si slíbila, že na příště už budu mít obnovený řidičák (a dobrý pojištění 🙂 ).

P.S. Na závěr jedno poučení. Nepotřebuješ systém X Drive, když máš nadupaný tuning.

img_4701
Rolbaauto

Sledujte mě a mějte se krásně!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s