TRAVEL WISHLIST FOR 2017

Nevím jak vy, ale já si na Nový rok radši nedávám žádná předsevzetí.

Protože vím, že bych velkou většinu z nich stejně nedodržela. Byla bych pak ze sebe zklamaná, že jsem neschopná a že nic nedotáhnu do konce.  A nebudu se přeci zbytečně deprimovat. Mnohem příjemnější varianta je si dát předsevzetí cestovatelská. Moje záliba spočívá v plánování toho kam, jak a kdy. Je to už takový můj každoroční rituál, kdy přijdu s dotazem: “A kam že to letos pojedeme?”. Asi je vám jasné, že v tomto případě je to spíš řečnická otázka, protože o tom, kam se pojede, mám už většinou jasno. Ovšem ne vždy jsou všechny mé návrhy přijaty s takovým entusiasmem, jak bych si představovala a ne vždy jsou realizovány.

Pro letošní rok mám šest cestovatelských přání (a jedno bonusové). Jestli vyjde alespoň jedno, tak budu šťastná jak blecha.

1. Paříž patří na první místo, protože je to má velká touha už roky. Pořád není příležitost a dva lidé, se kterými bych tam chtěla jet, tak je to s nimi složité. Přítel o to zrovna dvakrát nestojí a kamarádka L. má teď na pár let o zábavu postaráno v oblasti výchovy budoucí generace. Kdo chce se mnou vyrazit? Letos už tam vážně musím!

veu8s4w-paris-wallpaper

2. Londýn a Warner Bros. Studio Tour – The Making of Harry Potter mám v plánu už také nějaký ten pátek. Zároveň by se jednalo o takovou vzpomínkovou cestu, protože v Londýně jsem byla naposledy v roce 2000 (fuj!). Ale hlavně bych chtěla vidět studia, kde se natáčel Harry Potter. Jsem takové malé velké dítě :-).

6cjes3y-london-england-wallpaper

3. Vysoké Tatry v létě. Asi začínám babkovatět, ale posledních pár let je pro mě představa opravdového relaxu taková, že dovolenou strávím v přírodě, v lese, v tichu. Když pominu hory české, tak bych se zkrátka chtěla podívat kousek za hranice na Slovensko. Prostě mě to tam láká a neřeknu vám proč :-).

03124_strbskeplesohightatras_1366x768

4. Inspiraci pro cestování získávám taky díky Instagramu. Mám tam několik oblíbených cestovatelů, které pravidelně sleduju. A tak jsem objevila místo, které je doslova za rohem a kam bych ráda jela třeba na podzim. Rhododendronpark Kromlau. “Wow efekt” na první dobrou, co říkáte?

Source for image here

5. Předloni nás nečekaně nadchla rakouská jezera a určitě by bylo super se tam zase vrátit. Kanditátem pro letošní rok se stalo jezero Achensee. Ach jo, už abych tam byla.

achen-lake-in-tyrol-2880x1920

6. Sintra, Lisabon, Algarve… konkrétní představu nemám. Ale loni jsme s přítelem byli v Portu a tam se mi tak líbilo, že bych ráda pokračovala v poznávání Portugalska. Jaké místo to bude dál, se rozhodne nahodile.

sintra-portugal-nature-images
Source for image here

Ještě si neodpustím přání z kategorie “natosinevydělámanizastolet”. Ono jich je víc (jako například vysněný Island), ale tentokrát jsem z této kategorie vybrala festival Burning Man v Nevadě! Bizarnost, za kterou bych vraždila. Být tam, pozorovat, užívat si to, ať se děje cokoliv.

Jak to tak vypadá, tak ve svých přáních nedohlédnu dál než k Portugalsku a nebo k Anglii. Každopádně je mraky míst na téhle planetě, kam bych chtěla. Akorát že mě ta Evropa prostě baví a je v ní pořád co objevovat.

Tak to třeba budu mít jako předsevzetí na příští rok. Uvažovat v širším měřítku a podívat se také za hranice Starého kontinentu.

A kam se letos chystáte vy? A jaký druh dovolené preferujete?

Mějte se krásně a sledujte mě!

One thought on “TRAVEL WISHLIST FOR 2017

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s