JAKÝ BYL ROK 2016…

Rok 2016 byl plný zajímavých (nejen) cestovatelských příležitostí a zážitků. Některé byly plánované, jiné přišly nahodile, ale všechny byly parádní. Bylo jich sice méně než rok předtím, ale vlastně kdo by to počítal. Jsem ráda, že můžu kdykoliv, kamkoliv jet, že si to můžu dovolit a že mě to pořád baví. Vlastně čím víc cestuji, tak tím méně si bez toho dokážu představit svůj život. Ale kdo ví, jak to budu mít dál :-).

Nejdřív jsem si myslela, že nebude moc o čem psát. Že rok 2016 nebyl nijak extraordinární, ale není to pravda. Člověk si to vůbec neuvědomuje, když “konzumuje” den za dnem, tak jak přijde. Ale začátek roku je pravá příležitost bilancovat a bez výčitek se na chvíli ohlédnout za posledními 365 dny v životě. A když se pozastavím za rokem 2016, tak byl vlastně velmi výjimečný, protože se stalo mnoho zásadních událostí v životě mých blízkých a já měla příležitost to s nimi sdílet. Za to jim děkuji :-). Dnešní příspěvek bude trochu osobnější,  ale to se s mými záměry, podívat se roku 2016 na zoubek, nevylučuje.

Leden

Společně s únorem je to jednoznačně nejhorší měsíc z roku. Naplno si uvědomím, kolik mě čeká pracovních dní, aniž by mě spasil dnem volna nějaký státní svátek a cestovatelské plány se teprve rodí. Ani na hory nemůžu jet, protože sotva stojím stabilně na vlastních nohou, natož abych zvládla lyžovat. Takže abych tento měsíc zdárně přežila, našla jsem útěchu nad talířem dobrého jídla a u mých rodičů, kde jsem po letech zapadla kvůli sněhové kalamitě.

 Únor

Tento měsíc jsem cestovala tak maximálně prstem po papíře. I když ne tak úplně. Cestování jsme byli o trochu blíž než v lednu, protože jsme pořídili super výhodné letenky do Porta. A s mojí partou kamarádek jsme plánovaly jak v dubnu vezmeme Berlín útokem. Co stojí z února za zmínku je to, že kamarádka M. bujaře oslavila  “30” a “nepřežila” jsem plavbu na Titanicu.

img_0450

img_0353

img_0372

img_0367

img_0385

Březen

Jak říká pranostika: “Březen, za kamna vlezem”. Ale já mám chuť  vylézt ven a vyrazit do světa. Zatímco v Čechách byla ještě zima, tak my už vítali jaro v jižním Rakousku. Přitom jsme trochu vyrabovali místní supermarkety. A také jsem si dala první zmrzku v tomto roce :-).

img_0527

img_0530

img_0603

img_0610

img_0654

Duben

Hned začátkem měsíce jsem vyrazila s partou mých “buchet” do Berlína. O tom, jaké to tam bylo a co jsme dělaly, jsem psala zde. Tam také započal “rok zásadních životních událostí”. L. nám totiž oznámila, že se (konečně 🙂 ) zasnoubila a my jsme z toho měly ohromnou radost! Jenže pro tento měsíc (a rok) nebyl všem dojákům konec. Koncem dubna jsme pořádali rozlučkovou párty pro T., která se zamilovala a rozhodla se jít za svým klukem do Austrálie. Emočně vypjatý měsíc to byl, to vám povím!

My girlzz :-*
TV turm
Brandenburger Tor
East Side Gallery – Umění za plotem/ Art behind a fence

img_0954

Květen

Byl na cestování plonkový měsíc, ale moc mi to nevadilo. V Praze bylo jaro v plném proudu – ideální čas na četné procházky a vysedávání na zahrádce. S buchtami jsme pro změnu vyrazily poprvé na electroswing a musela jsem vymýšlet, co budu dělat s takovou hromadou jahod. P.S. ne nadarmo je květen ve znamení lásky, ale to se ukáže až později :-).

img_1153-1

img_1311

img_1210

img_1199

img_1392

img_1219

Červen

Byl prostě bomba měsíc a předzvěstí fantastického léta. S L. a Mi. jsme si protáhly pérka na techno festivalu a dokázaly jsme si, že ještě umíme pařit do svítání :-). O tom jsem přinesla krátký report tady. A to byl vlastně můj první článek z terénu na blogu, který jsem zrovna založila. Červen byl také ve znamení jednoho splněného cestovatelského snu. Poprvé v Portugalsku, poprvé v Portu a bylo to nezapomenutelné (hlavně kolik jsme toho nachodili 🙂 ). A samozřejmě jsem se o zážitky podělila např. zde a nebo zde.

IMG_1474

Quevedo Port Wine

 Červenec

Letní jízda pokračuje a “rok zásadních životních událostí” se hlásí o slovo. Ne, přímo na nás křičí a my zase musíme vytahovat kapesníky. Pořádáme totiž “wedding” oslavu pro naší kamarádku P. a jejího manžela, kteří do toho asi po sto letech praštili a tajně se vzali v Chorvatsku. A to ještě není vše. Jestli si vzpomínáte, jak jsem se zmiňovala, že ne nadarmo se květen označuje jako měsíc lásky… L. o tom ví své, protože místo plánování svatby musela začít vybírat kočárek :-).

Také jsem po mnoooha letech podnikla indiánskou výpravu po řece Vltavě s partou super bab. Bylo to tak trochu rande naslepo, protože většina jsme se neznaly a potkaly se zde poprvé, ale skvěle jsme si sedly a pro mě to byl jeden z nejlepších víkendů tohoto roku. Howgh!

img_2386

13667778_10209102665036321_4026606342381665691_o

img_3175

13679957_10209102919122673_6951621370009144066_o

13668888_10209102481311728_6582206205657027144_o

Srpen

Oslavili jsme přítelovi narozeniny skvělou večeří v Brasileru a drinkem v Hamingway baru. Jinak byl tento měsíc hlavně ve znamení příprav a těšení se na náš roadtrip po jižní Francii. Cesta trvala přes 10 dní a bylo to poprvé, co jsme tak daleko jeli autem. Dopadlo to na jedničku a byli jsme plní dojmů, o které jsem se podělila v několika článcích.

img_3802

Strasbourg
Le Petite France
Avignon
Avignon
img_1556
Pont du Gard
Beaucaire
Beaucaire
Saint - Rémy de Provence
Saint – Rémy de Provence
Gendarmerie Nationale – Saint Tropez
Cannes
St.Rafael
img_4307
Nice
img_4342
Monte Carlo

Září

To jsme ještě vstřebávali dojmy z našeho Roadtripu a hodně na něj vzpomínali. Tento měsíc se také do Čech na pár dní vrátila moje ségra, která jinak žije v zahraničí. A s přítelem jsme se vydali na vzpomínkový víkend do německého Hannoveru a do Celle, kde jsme byli na vůbec prvním výletě, co jsme spolu začali chodit. Samozřejmě jsem se o tom zmínila zde.

img_3199
Celle
img_3204
Celle
dsc_0684
Celle
img_3731
Hannover
img_3766
Hannover
img_3710
Hannover

Říjen

To už se podzim hlásil o pozornost a byl jak malovaný, tak jsme s L. pořídily pár fotek na vzpomínku, že “life is porno” :-). S mamkou jsme letěly za ségrou do Andorry, kde už přes rok žije a já do té doby o Andoře neměla ani páru. Jelikož se musí přes Barcelonu, tak jsem využila příležitosti a zůstala tady den a půl, o čemž jsem psala zde. A vyplodila jsem také dva články o Andoře (zde a zde), zážitků bylo mraky. A to už byl konec měsíce a já se ani nestačila divit, jak ten rok rychle utíká.

15068385_10209565242021703_7270878979951011411_o

Barcelona
Barcelona
Barcelona
Barcelona
Barcelona
Andorra
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Andorra
Andorra
Andorra
Andorra

 Listopad

Byl spíš pracovní a po cestovatelské stránce se nic nedělo. Já si jen řekla, že změna je život a radikálně jsem zkrátila vlasy :-).

Prosinec

Není nic lepšího než neplánovaná cesta a ještě někam, kde svítí sluníčko, toho se musí využít. Tak se stalo, že jsem skoro ze dne na den letěla na pár dní na Kypr a byla to paráda. A hned potom následoval den na vánočních trzích v Salzburgu (článek zde), kde jsem s A. decentně oslavila svoje narozeniny, jak jinak než nad talířem něčeho dobrého :-). Nebýt těch trhů, tak si ani neuvědomím, že se blíží Vánoce. Letos jsem si je nějak nestačila užít, ani se na ně moc naladit. Ani nostalgie neproběhla, přestože to byly poslední svátky ve starém bytě, protože se s přítelem po Novém roce stěhujeme do vlastního. A L. nám všem připravila takové vánoční překvapení, které ten rok zásadních životních událostí uzavřelo ve velkém stylu.

Processed with VSCO with hb2 preset
Kypr
Processed with VSCO with hb2 preset
Kypr
Salzburg – Pevnost Hohensalzburg
Salzburg
Salzburg

Processed with VSCO with hb1 preset

Tak to byl rok 2016! Byl super, ale zároveň náročný na nervovou soustavu, tak si celkem oddychnu, že je už za mnou. Možná máme pocit, že jaké si to uděláme, takové to máme, ale často naše rozhodnutí ovlivňují lidé kolem nás a to, co se jim děje, aniž bychom si to uvědomovali. A to je dobře. Protože máme svoje plány, ale ty se mohou náhle změnit a pak se tomu musíme přizpůsobit. To náš život obohacuje, posouvá, měníme se, měníme názory a postoje. Teda většina z nás :-). Takže já si to přiznám. Moji blízcí mají na mě vliv, nežiju ve vakuu, kde by se mě nic nedotýkalo. To, co jsem si o něčem myslela v lednu, už třeba v prosinci neplatí. A o tom byl také můj rok. Stalo se tolik hlavně pozitivních událostí, které mi pomohly si uvědomit, co je důležité. Bez mých přátel a rodiny by to nešlo a za to jim děkuju :-).

A tak všem v roce 2017 přeju hlavně zdraví a štěstí. Ať se všichni posouváme tam, kam chceme, a i když ta cesta nepovede přímo, tak ať se na ní zvládneme vrátit. Takže vykročme pravou nohou. A už teď mám nějaké indicie, že rok 2017 bude zase stát za to.

Tak mě sledujte, ať jsme v tom spolu. 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s