Salzburg: Christkindlmarkt


salzburg

Vánoce jsou tu. Snad už máte vše nakoupené a nachystané, abyste je prožili jak se patří v klidu a v pohodě. Já už dárečky mám, tak si můžu dovolit krátký článek o výletě na vánoční trhy v Salzburgu, kam jsem se vydala před časem s kamarádkou.

Vyrazily jsme brzy ráno s jednou cestovkou. Zpočátku to organizačně paní průvodkyně moc nezvládala, ale my jí to odpustily a stejně jsme si šly vlastní cestou. Salzburg se mi líbil, má svoje kouzlo, ale co se mi líbilo už méně byly ty všudypřítomné davy. Doslova tělo na tělo jako v metru při dopravní špičce. Trošku víc vzduchu a osobního prostoru jsme pro sebe ukořistily až v pevnosti Hohensalzburg, kde už nebylo tolik lidí. Co na těchto trzích můžu vyzdvihnout je vynikající horká čokoláda s rumem :-). Celkově jsme se snažily dodržovat pitný režim, takže padlo několik svařáků, i jako způsob jak s lehčí hlavou přežít davové šílenství. Na chvilku jsme tomu unikly díky útulné kavárně Café Würfel Zucker, kde nabízejí štrúdlové variace, jen si vybrat tu správnou.

Za mě Salzburg určitě stojí za to vidět v jakoukoliv roční dobu. Ale zrovna v tomto období je opravdu nádherně vyzdobený a snadno vás přesvědčí o tom, že se blíží Vánoce. Jen bych pro návštěvu volila jiný den než adventní víkend, kdy autobusy každou minutu vyplivnou spousty turistů a ve městě tak není k hnutí. Ale i tak to byl moc fajn výlet a užila jsem si ho.

Vám, moji milí čtenáři, přeji pokojné Vánoce a bohatou nadílku pod stromečkem. A dávejte pozor na kostičky :-). Já jdu zdobit stromeček, pa.

Mirabellgarten
Mirabellgarten
Mirabellgarten
Mirabellgarten

Kostel Sv.Blažeje / Kirche St. Blasius

Salzburgská katedrála / the Salzburg Cathedral
Salzburgská katedrála / the Salzburg Cathedral

Pevnost Hohensalzburg
Pevnost Hohensalzburg
Pevnost Hohensalzburg
Pevnost Hohensalzburg
Pevnost Hohensalzburg
Pevnost Hohensalzburg

K večeru už na trzích nebylo hnutí / a crowded street

Café Würfel Zucker
Café Würfel Zucker

2 thoughts on “Salzburg: Christkindlmarkt

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s