PERFECT ROADTRIP: Saint Tropez & Cannes


kopie-navrhu-kopie-navrhu-nice

Dnes vám představím další dvě místa, která jsme poznali na našem Perfect Roadtripu. A obě byla tak trochu zklamáním. Nechci říct, že se nám něco nevydařilo, ale NĚKDY se prostě stane, že vaše očekávání předčí skutečnost.

Každopádně Avignon jsem opouštěla s těžkým srdcem. Dostal se mi hodně pod kůži a bylo tam moc fajn. V tomhle případě byly 2 dny málo na poznání všeho, co se nabízelo. Ale byl čas se posunout dál a konečně se přiblížit k Azurovému pobřeží. A hlavně k místu kvůli kterému celý tenhle podnik vznikl.

Už od dětství totiž zbožňuju filmy o Četníkovi ze Saint Tropez. Asi pro to, že to byl jiný svět než ten můj za okny rodinného domu na vesnici. Bavila mě ta ztřeštěnost, humor, nadsázka, ale i upřímnost s jakou jsou vykreslené mezilidské vztahy a samozřejmě šedesátky jsou prostě stylový.

A tady přichází první zklamání dne a to ze…

Saint-Tropez

Spíš bych to nazvala vystřízlivění. Kromě přístavu narvaného turisty a slavné četnické stanice vlastně na Saint Tropez nic zajímavého není. Nazvala bych to absencí jakékoliv povznášející atmosféry. Natož té, co se na vás valí z četnické série. Tak jsem si lítala vysoko na obláčků z krásných představ a pak spadla rychle zpátky na zem.

img_1832

img_1839

img_1837

img_1867

img_1846

Četnická stanice a její okolí za dobu své existence prošly výraznou proměnou. Asi je to jasný, že se musí takový magnet na turisty udržovat v kondici. Rekonstrukce se vážně vydařila, ale místo ztratilo autentický ráz. A abych ale pořád nekritizovala, tak i přesto jsem byla na moment hrozně šťastná, že zrovna tady jsem.

img_1871

img_1875

img_1886

img_4029

A druhý stav blaženosti se dostavil jak jinak než nad kusem žvance. Takže Saint Tropez si připisuje malé plus za perfektní kebab. Nejsem žádný kebabový expert, ale s čistým svědomím si dovolím tvrdit, že tohle byl Dior mezi kebaby.

img_1863

Takže najedení a dostatečně zvěčněný před objektem mojí touhy, jsme se vydali dál do Cannes. Měli jsme to vymyšlené tak, že se vyhneme dálnicím a pojedeme hezky podél pobřeží. Kdyby jsme tušili, co nás pak v Cannes čeká, tak bychom to asi nepojali tak pijánko. Ale to je právě to, že si tohle řikáte až ve chvíli, když se něco více či méně podělá. A musím přiznat, že tomu nasvědčovalo celé odpoledne. Cesta podél pobřeží se nám na moment zvrtla v bezmála hodinovou kličkovanou uličkami neznámého města, protože navigačka si zničeho nic usmyslela, že to tak chceme. Ne, nechtěli jsme. Pak si opakovaně nedala říct a to už na mě bylo moc. Takže venku dusno, v autě dusno. Taky jsem trochu chytila nerva, že před námi je ještě bůhví kolik km a my jsme ani nedali do hotelu vědět pozdější check-in. Jako bych tušila trable, ale to víte, tehdy jsem byla akorát tak za protivnou buchtu. Do…

img_1921

img_1926

img_1939

…Cannes

Jsme přijeli něco po 21.hod.a těšili se do postele. Ale jak jsme záhy poznali, den na prd neměl ještě skončit. V hotelu “protivnáježibaba” recepční nám totiž oznámila, že hotel nemá parkovací místa (ačkoliv na Booking.com má uvedeno, že ano) a že si auto máme zaparkovat, kde chceme! Samozřejmě, neporadila kde. To nás totálně dorazilo, protože v Cannes jsme byli oba poprvé, takže jsme fakt nevěděli, kam s autem. Takže co teď!? Mít obrněný vůz, tak s ním vlítneme rovnou do recepce. Ale nezbylo než zasednout za volant a hledat. Poměrně rychle jsme našli kryté parkoviště hned u hotelu, ALE… Auto pro nás bylo životně důležité a kdyby se s ním cokoliv stalo, tak jsme v pěkný bryndě. A zrovna v Cannes jsme měli pobyt na 5 dní, protože jsme odtud chtěli vyjíždět vlakem a busem na další místa podél pobřeží. No a na zmiňovaném parkovišti by denní stání vyšlo na 30€, což je 150€ za 5 dní! To bylo nemyslitelné, ale také jsme se pomalu smiřovali s tím, že se tomu nevyhneme. Bylo zaděláno na bezesnou noc a na ráno s kocovinou ze starostí.

Ale jak se říká: “ráno moudřejší večera”. Ježibaba recepční odletěla na koštěti do svého brdlohu na kuří nožce a vystřídala jí kouzelná víla. Ta nám poradila ulici, kde se dalo bez hrozby pokuty či odtahu zadarmo stát. To bylo super, ale mělo to háček. Ulice byla asi 10 min. pešky od hotelu a tak jsme se báli, abychom jednoho dne nepřišli a auto nikde. Nebudu to natahovat. Vzhledem k tomu, že jsme v pořádku dokončili náš Perfect Roadtrip, tak se černý scénář nevyplnil. Ale i tak to byly perné chvilky.

A tím můj celkem haterský 🙂 příspěvek nekončí. Nejspíš je to tak, že tato nepříjemnost postavila celé Cannes do negativního světla. Teď s odstupem času vidím, že jsme těch 5 dní mohli bydlet na lepším místě. Ale to jsme v době plánování nevěděli. Cannes na mě osobně prostě nezapůsobilo a nedokážu vysvětlit proč. Znáte to, někam přijdete a prostě to není ono. Slavný palác mi nepřišel nijak extra, ačkoliv se v době filmového festivalu stane nejstylovějším místem na planetě. Ale když už jsme tu byli, tak o fotku na červeném koberci jsem nechtěla přijít.

img_1946

img_1954

Další poznatek. Kdo má peníze, je v Cannes a kdo tam není, jako by nebyl. Po ulicích se hlučně projíždějí Ferrari a McLareny, jinak většinu času stojící před pětihvězdičkovými hotely. Paničky a lovkyně skalpů korzují po obchodech zvučných jmen jako Dior, LV nebo Marc Jacobs na hlavní třídě. Obecně všichni shopaholici si zde přijdou na své, protože v Cannes jsou obchody na každém rohu. Na co se ale opravdu pěkně kouká (a můžeme jen tiše závidět), jsou luxusní jachty v přístavu.

img_1947

img_2070

img_1977

img_1967

img_1972

img_1976

img_1964

img_1970

Nad přístavem se pak zvedá skromné historické jádro města na hoře La Suquet. Je to poměrně krátký výšlap, po jehož zdolání máte Cannes jako na dlani.

Také jsme zkusili městskou pláž hned u paláce a už nikdy více. Byla tu hlava na hlavě a v moři spousta chaluh.

Co nás pobavilo byla večeře v konceptu Steak&Shake. Podle mě je to takový lepší Mekáč, ale ty fronty byly stejně neuvěřitelný. Furt jsme se tomu divili, ale nakonec musím uznat, že hambáč byl celkem dobrý.

img_2026

Shine 100%

img_2001

img_2002

img_1997detail

img_1994

img_2006

img_2018

img_2014

img_2011

V dnešním příspěvku jsem byla trochu kritická. To je naposledy, slibuji. Rozhodně nechci, abyste si mysleli, že Saint Tropez nebo Cannes nestojí za pozornost. Pokud se rozhodnete pro Azurové pobřeží, tak je dokonce povinnost tato dvě místa navštívit. A co já vím, třeba se vám budou líbit víc než mně. Ale jdu po pocitech. A když teď můžu s odstupem času porovnávat, tak se mě obě místa úplně nejméně dotkla.

A na co se můžete těšit příště? Na článek o perle Francouzské Riviéry, o krásném Nice, které vás přitáhne a nepustí.

Sledujte mě a mějte se krásně!

Celá galerie z dnešního příspěvku zde

One thought on “PERFECT ROADTRIP: Saint Tropez & Cannes

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s