Cesta do Pravěku// Journey into Prehistory

English version here

Dnešní příspěvek věnuji hlavně rodičům a dětem. Ale patří i těm, co by se chtěli ocitnout o stovky miliónů let zpátky do minulosti. Kdy se po planetě Zemi pohybovali gigantičtí ještěři a člověk nestál na vrcholu potravního řetězce. Mám totiž pro vás tip na výlet kousek za naše hranice – do Dinoparku u Bautzenu.

Dvě hodinky jízdy autem z Prahy a jste na místě. Vstoupíte do obrovského parku plného modelů dinosaurů v životní velikosti. Musím se přiznat, že tenhle park je tak trochu moje srdcová záležitost. S mými rodiči jsme sem jeli na první výlet, který si jako dítě pamatuju. Bylo to v létě 1989 těsně před revolucí. S dědovou Škodovkou 120 jsme si připadali jako páni. Podruhé, v roce 1994, spíš už jako kmáni. Východní Německo se z éry komunismu vyhrabalo podstatně rychleji než my. Škodovka vedle těch Audin, Bavoráků a Mercedesů nebyla za chudého příbuzného, spíš za dinosaura. Na rozdíl od ostatních jsme stále stáli po uši v bahně prehistorie. Ale nám to bylo se ségrou jedno, byly jsme prostě na výletě.

Potřetí jsem byla v dinoparku loni, po 21 letech uběhnuvších od druhé návštěvy, neuvěřitelný! A hodně se změnilo. Park se rozrostl, jeho image se pochopitelně přizpůsobila 21.století a stal se mnohem atraktivnější pro rodiny s dětmi. Ty se tu fakt vyřádí, věřte mi. Každopádně já jsem ze sentimentu hledala svoje “staré” známé. A našla! Původní exponáty zůstaly, i když v novém kabátě. A možnost zavzpomínat si na dětství byla k nezaplacení.

Podtrženo sečteno za 30€ /vstupné 2 dospělí + 2 děti/ máte poučnou zábavu pro děti na celý den. Zároveň se do sytosti vyblbnou na různých prolézačkách a opičích drahách a v areálu se dá také najíst. Co chybí k dokonalosti je to, že info tabule nejsou v češtině. A když si vyšetříte ještě trochu času, tak můžete vyrazit do nedalekých Drážďan na nákupy.

Sledujte mě a mějte se krásně!


Retro vs. Současnost

Chci vidět další fotky

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s