I know what you did last summer!


tres-cool

Pamatujete loňské léto? Bylo vedro jako v Alžíru. Nemám nic proti hezkému počasí, ale neustálé 40°, to je už moc. Mouchy chcípaly za letu, ve městě to žhnulo jako v srdci samotného Mordoru, všechna koupaliště praskala ve švech a o místa ve stínu se div nestrhávaly rvačky 🙂 A do toho všeho to vypadalo, že nás nečeká žádná dovolená. Situace na zabití, že jo! Ale někdy bývají ta nečekaná a spontánní řešení ta nejlepší, která se vám mohou stát. A tak se nám přesně přihodil trip do Rakouska.

Hurá akce, na kterou hrozně rádi vzpomínáme. Při vybírání jsem moc netušila kam nás to vlastně posílám. Díky touze po tom někde civilizovaně přečkat ta úmorná vedra, jsem si náhodou vygooglovala jezerní oblast Salzkammergut. A tak jsme neváhali, zabookovali jsme chajdu v lesích u jezera Atersee, sbalili si pár švestek a vyrazili směr ráj. A ráj to byl přímo biblický. Více než vřele jsme přijali změnu počasí ze 40° veder na sotva 25°, dokonce i déšť přišel vhod, a díky tomu nikde ani živáčka. Měli jsme jezero doslova pro sebe. Všude vládlo naprosté ticho, klid a mír.

Už jste někdy poslouchali ticho?

My ho lačně vstřebávali každičkým pórem na těle jako životodárnou tekutinu, která umí neutralizovat jakékoliv negativní myšlenky a stres. A tak kancelářské krysy nasadili tenisky, oblékli pláštěnky, hodili batohy na hrb a toulali se po lesích snažíce se zdolat Dachstein. V hlavě jen harmonie, lesy a jezera jako balzám pro městem zdrásanou vedrem upocenou duši. Nakonec loučení s příslibem návratu, ale s pocitem, že podruhé už nemůže být ráj rájem.


Attersee

Hallstatt
Hallstatt
Dachstein
Dachstein

Wolfgangsee
Wolfgangsee

One thought on “I know what you did last summer!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s