Eat, Pray, Love

English version here

Kdybych měla teď vytvořit příspěvek “dalších 10 věcí, co byste o mně měli vědět”, tak jedno odhalení by nejspíš znělo takto: “filmy dost často ovlivňují moje cestovatelské sny”. A tak mě napadla tato rubrika. Sama jsem na ní zvědavá, co přinese a jestli nakonec neskončí v propadlišti dějin :-).

Takže k věci…

Jít k věci není pro mě jednoduché, trochu už znáte můj styl :-). Ale měla bych se nad sebou zamyslet. Nepíšu tu diplomovou práci, jak unudit vlastní čtenáře pseudofilozofickými úvahami nad intrapsychickými konflikty hlavní hrdinky filmu Jíst, meditovat, milovat. Její intrapsychické konflikty byly dvojčetem k těm mým, tolik k tomu, proč mi film sedl jak zadnice na hrnec. A teď už se vážně dostávám k věci.

Jíst, Meditovat, Milovat a to vše na Bali

Možná namítnete, co na tom filmu vlastně mám. Vždyť je to strašné klišé přitažené za vlasy (jasně, všichni si totiž můžou dovolit řešit si svoje porozvodové deprese a hledání sebe sama  cestováním na různé kouty planety). Ale víte co, mně to nevadí. Když se totiž na ten film dívám tak nejen, že je to pro mě celkem osobní záležitost, ale hlavně mám v tu chvíli hroznou chuť být na všech těch místech. Hned se mi chce povečeřet v nějaké zapadlé restauraci v Římě (což, to jsem si splnila), pověnovat se duševnímu zdraví v Indii a hlavně chce se mi jíst, meditovat, milovat na Bali. Dokonce se vidím i na tom kole (!), jak projíždím mezi rýžovišti, kolem hinduistických chrámkolo IIů, po cestách se sopkami na obzoru. Jak poetická a zároveň komická představa, že ano? Nebo bych jen tak lelkovala v pohodlném křesílku pozorujíce dění kolem a popíjela nějaký dobrý drink. To asi víc odpovídá tomu jakým způsobem poznávám svět :-). A lásku bych si vzala s sebou, tam bych hledala jen klid. Ačkoliv slyším z hodně stran, že Bali je továrna na turisty, tak já na to odpovídám. Je to můj sen, a vysnila jsem si, že až budu na Bali já, tak všichni ostatní budou jinde.

Co tam?

Hlavně chci být neustále v procesu nekončícího navozování si pocitu maximální pohody všemi dostupnými prostředky. K tomu budu v hojné míře využívat svoje chuťové pohárky a na plné obrátky budu valit bulvy na všechny ty krásy kolem, o kterých se mi ani nesnilo. Kecám, snilo :-). A tady je jen zlomek z toho, co prostě musím vidět!

1.Ubud /Photo: http://www.bali-indonesia.com
rice-paddies-in-ubud
1.Ubud /Photo: followpics.co
2. Padang Padang Beach /Photo: http://terraceatkuta.com
Pura Bratan
3. Temple Pura Ulun Danu /Photo: wikipedia.org
gitgit
4. Waterfall Git Git /Photo: google.com

Jezte. Meditujte. Milujte. V jakém pořadí to chcete, nechám na vás. Proč z toho neudělat tři inspirující hesla pro život, s nadsázkou řečeno, životní filosofii. Mně to rozhodně dává smysl. A chce se mi usilovat o naplnění, i když se to může zdát povrchní. Ale copak se dá dlouho žít bez lásky a bez potravy těla a duše?!?

Sledujte mě a mějte se krásně!


Bali Blog Inspo

http://theblondeabroad.com/2016/04/09/how-to-travel-bali-on-a-budget/?utm_content=buffer2d6af&utm_medium=social&utm_source=pinterest.com&utm_campaign=buffer

http://nerdnomads.com/eat-pray-love-ubud-bali

http://www.lustfortheworld.com/5-days-in-bali-a-complete-itinerary/

http://thetravelhack.com/category/bali/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s