BERLIN, BABY!

 


berlin
English version here

Dnešním příspěvkem se chci vrátit o čtyři měsíce zpátky, kdy jsem s partou mých kamarádek vyrazila do Berlína (ach jo, ten čas neúprosně letí). Takže tak trochu si tímto článkem splácím dluh, který chovám vůči nim i vůči sobě. Protože nechat Berlín bez povšimnutí by byl hřích. Jednak proto, že to byl můj první výjezd za hranice české kotliny po novém roce. Taky proto, že jsme tento trip nadělily jedné ze zúčastněných kamarádek jako dárek k narozeninám. A v neposlední řadě hlavně proto, že Berlín je skvělý město!

Když vás jede taková banda (rozuměj 6), tak ideální (hlavně pro vaší peněženku) je bydlet v hostelu. Těch je v Berlíně jako hub po dešti a rozhodně neplatí, že to musí být zablešené díry. Ale člověk musí trochu hledat. My si zamluvily pokoj pro 6 s vlastní koupelnou v ONE80° Hostel, který byl kousek od Alexanderplatz. Pokoj velikosti hrachového lusku byl čistý a prakticky zařízený, na důstojné přespání super volba.

Musím přiznat jednu věc, holky sorry… Dost jsme si malovaly jak budeme v Berlíně pařit. Brousily jsme stránky, kde je jaký nejlepší klub. Dokonce jsme si je aktivně vyznačily na Google maps. Asi tušíte, když už to takhle zmiňuju, jak to dopadlo. Zapařily jsme se leda tak pod peřinou, když jsme si spokojeně lebedily v postelích. Náš nightlife se omezil jen na prostor našeho pokoje, když jsme se rozhodly pokořit dvě lahve vína. Asi to byla drsná jízda, od půlnoci si nic nepamatuju :-). Až pojedete do Berlína vy, tak určitě nebudete takový cimprlíny. Tak prosím vás, navštivte ty kluby a dejte mi vědět.

Pokud jste v Berlíně jen na pár dní jako my, tak stojíte před volbou, co vidět a jak ten Berlín zažít. My to měly naštěstí jasné díky tomu, že oslavenkyně byla v Berlíně poprvé! Takže nás čekalo courání po těch zásadních památkách, co psaly historii. Holky na to nejdříve chtěly jít kolmo, což by bylo jistě pro účely tohoto článku mnohem zajímavější. Ale nakonec z toho sešlo, mám agresivní alergii na šlapání :-). Výčtem všeho, co jsme viděly, vás unavovat nebudu. To vás stejně nemine ve fotogalerii. Ale pár věcí bych tu ráda zmínila.

  1. Noční návštěva Televizní věže. Přes den můžete očekávat nekončící zástupy lidí, ale v noci je to jiná káva. A ten výhled na světélkující Berlín je nezapomenutelný. Určitě doporučuji koupit dopředu lístky.
  2. Primark – džungle, kterou je nutné se prosekat ostrými lokty, takže vstup jen na vlastní nebezpečí. Já to po chvíli vzdala. Za mě rozhodně zvítězil COS. Zažívala jsem tu jednu extázi za druhou, ale nebyl moc čas se vzrušovat.
  3. Chcete si dát v Berlíně fakt skvělou snídani? Tak zajděte do malé kavárničky hned pod TV věží na Alexandrsplatz (vedle Starbucks). Na královnu všech zmrzlin se zase zastavte v Häagen-Dazs Café u Braniborské brány.

V Berlíně jsem byla podruhé, ale neznamenalo to nic zásadního. Berlín se totiž neustále vyvíjí. Jinak na vás působí v zimě, jinak na jaře. Místo, které dříve zelo prázdnotou, nyní zaplňují jeřáby a nová výstavba. Bohužel se změny dotkly i East Side Gallery. Kvůli nutkavé potřebě některých jedinců se zde navždy zvěčňovat, musela volnost pohybu ustoupit ocelovému plotu. Věčná škoda.

Také místo jinak prožíváte, když jste tu s někým koho máte rádi. Nám se povedlo udělat naší kamarádce radost a splnit jí sen. Takže v tu chvíli byl Berlín tím nejlepším místem na světě, ať jsme čas tam trávily jakkoliv, a nechtěla bych být jinde.

Sledujte mě a mějte se krásně!


 

 

One thought on “BERLIN, BABY!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s